Få hela storyn
Starta din prenumeration

Prenumerera

Om Market

Market är en branschtidning för hela detaljhandeln, fysisk och digital. Här får du nyheter, fördjupning och analys om allt som rör branschen. Vi uppdaterar våra läsare med de senaste branschnyheterna på vår sajt, i vår podcast och nyhetsbrev.

Kontakta redaktionen:
E-post:
redaktionen@market.se

Har du frågor om din prenumeration?
Du hittar svar på de vanligaste frågorna vi får här.

För frågor som rör din prenumeration, vänligen kontakta vår kundservice.
E-post: kundservice@market.se
Tel. kundservice: 08-409 320 10
Skriftlig uppsägning av din prenumeration skickas till: uppsagning@market.se

Är ni i behov av ett större antal prenumerationer?
Klicka här för att läsa mer om vår skräddarsydda licenslösning för ditt team, din avdelning eller organisation.

Postadress
Market
Gjörwellsgatan 30
112 60 Stockholm

Har du frågor eller tankar kring den digitala plattformen?
feedback@market.se


Redaktion

Fredrik Svedjetun

Chefredaktör och ansvarig utgivare

fredrik.svedjetun@bonniernews.se


Sälj

Anna-Mari Klaavuniemi

Key Account Manager

070-169 30 79

anna-mari@adviser.se

Eva Linder

Account manager

076-677 05 38

eva@adviser.se


Akademi

Ellen Nordgren (föräldraledig)

Projektledare

073-558 66 55

ellen.nordgren@bbm.bonnier.se

Erik Jespersen

Projektkoordinator

070-426 05 35

erik.jespersen@bbm.bonnier.se

Magnus Norrman

Affärsområdeschef

070-729 37 21

magnus.norrman@bbm.bonnier.se


Karriär


Konferens

Lars Welin

Kommersiell redaktör

073-093 90 44

lars.welin@bonniernews.se


Tipsa oss!

Skicka gärna dina nyhetstips till oss. Observera att du får vara helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.

Om du vill får du dock gärna lämna din e-postadress så att vi kan kontakta dig. Din e-postadress är konfidentiell och kommer enbart att användas för eventuell kommunikation mellan dig och Market.