Få hela storyn
Starta din prenumeration

Prenumerera

Kontakta oss

Market är en branschtidning för hela detaljhandeln, fysisk och digital. Här får du nyheter, fördjupning och analys om allt som rör branschen. Vi uppdaterar våra läsare med de senaste branschnyheterna på vår sajt, i vår podcast och nyhetsbrev.

Prenumerationsärenden och övriga supportfrågor

Besök vår hjälpsida för att få svar på frågor gällande prenumeration, konto och annat. Där hittar du också e-postadress till vår kundservice. Kontakta oss via telefon för snabbast svar. Ange ditt kund- eller fakturanummer när du kontaktar oss för smidigare hantering.

  • Telefon kundservice: 08-409 320 15
  • Öppettider: helgfria vardagar 9-12 samt 13-16

Vid behov av större antal prenumerationer kontakta oss via formuläret för licenslösningar.

Feedback som rör våra digitala plattformar

Åsikter och feedback som rör våra digitala plattformar skickas till utvecklingsteamet: feedback@market.se. Notera att utvecklingsteamet inte kan svara på feedback som rör redaktionellt innehåll.

Redaktionella frågor


Redaktion

Fredrik Svedjetun

Chefredaktör och ansvarig utgivare

fredrik.svedjetun@bonniernews.se


Sälj

Anna-Mari Klaavuniemi

Key Account Manager

070-169 30 79

anna-mari@adviser.se

Eva Linder

Account manager

076-677 05 38

eva@adviser.se


Akademi

Erik Jespersen

Projektkoordinator

070-426 05 35

erik.jespersen@bbm.bonnier.se

Magnus Norrman

Affärsområdeschef

070-729 37 21

magnus.norrman@bbm.bonnier.se


Karriär


Konferens

Lars Welin

Kommersiell redaktör

073-093 90 44

lars.welin@bonniernews.se


Tipsa oss!

Skicka gärna dina nyhetstips till oss. Observera att du får vara helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.

Om du vill får du dock gärna lämna din e-postadress så att vi kan kontakta dig. Din e-postadress är konfidentiell och kommer enbart att användas för eventuell kommunikation mellan dig och Market.