Kartläggning
Lista: 60 talanger som formar framtidens handel
De är unga, målmedvetna – och inspirerande. Market har identifierat 60 talanger i detaljhandeln – samtliga upp till 35 år. Här är hela listan med stjärnor från bland annat Cervera, Indiska, Jysk och Swedish Stockings. Läs om:
✓ 17-åringen som startade en egen butikskedja.
✓ Tjejen som drog i gång sin e-handel vid 20 års ålder – och nu omsätter över 100 miljoner kronor.
✓ AI-geniet som började forska redan som 16-åring.
✓ Influencer marketing-chefen som bidragit till en försäljningsökning från 12 till 800 miljoner kronor på fem år.
✓ 29-åringen som beskrivs som ”hjärnan bakom alla omniflöden”.
Publicerad: 10 februari 2022, 08:36
Foto: Tom Fägrell
Markets redaktion har med hjälp av kontakter i branschen, omfattande research och ett nomineringsförfarande bland våra läsare lyckats vaska fram 60 personer som är upp till 35 år och som
Vill du läsa vidare?
Starta din prenumeration.
Första 30 dagarna utan kostnad
Möjlighet att säga upp under första 30 dagarna
För 3 195 kr ex. moms (ord. pris 3 995 kr ex. moms) får du tillgång till allt vårt digitala material. Prenumerationen är löpande på årsbasis. Första månaden är utan kostnad och du har under den perioden möjlighet att säga upp din nystartade prenumeration.